Suvepäevad

EOÜ avatud suvepäevad Läänemaal

Eesti Ornitoloogiaühingu avatud suveseminar ehk suvepäevad toimusid sel aastal 17.-18. juunil Läänemaal Pürksis. Linnuhuviliste suurim kokkusaamine Eestis toimus juba 21. korda. Suvepäevad olid avatud kõigile huvilistele.

 

EOÜ 20. suvepäevad

2.-3. juulil toimus Lahemaa servas Kolgal Eesti Ornitoloogiaühingu 20. avatud suveseminar ehk suvepäevad. Osalejaid saabus sel aastal 163, kelle seas oli ühingu liikmeid ja külalisi peaaegu võrdselt. Viimaste aastate meeldiva trendina oli näha palju lapsi ja noori. Suvepäevade baasiks olnud Kolga kool ja selle kaunis ning mitmekesine ümbrus lõid suurepärased eeldused päevade kordaminekuks. Ka suviselt vahelduv ilm pidas vaatamata ennustustele peaaegu lõpuni vastu peamiselt päikselisena. Siit leiad suvepäevade kroonika. Fotode autorid on Margus Kupp, Kersti Kinks, Elle-Mari Talivee, Minni Saapar, Kristjan Adojaan ja EOÜ. Rohekm fotosid leiad meie Facebooki lehelt ja Margus Kupp`i galeriist, kus on ka lõbus video laululahingust.

EOÜ avatud suvepäevad Lahemaal

Eesti Ornitoloogiaühingu avatud suveseminar ehk suvepäevad toimuvad sel aastal 2.-3. juulil Lahemaal Kolgal. See on linnuhuviliste suurim kokkusaamine Eestis, mis toimub juba 20. korda. Suvepäevad on avatud kõigile huvilistele, osalemiseks ei pea olema ühingu liige. Programmis on ettekanded Lahemaa ja Soome lahe lindudest ning kohalikust elust, suur pesakastipäev, linnu- ja kultuuriretked, luule- ja laululahing, lõke, muusika, üllatused jm. Eraldi tegevused on lastele ja noortele. Siit leiad programmi, registreerimisvormi, osalustasud jm olulise info. Registreeruda tuleb hiljemalt 27. juunil. Suvepäevi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

NB! Ametlik registreerimine on lõppenud. Kui soovid siiski suvepäevadel osaleda, helista telefonil 5086690. Helista ka siis, kui registreerusid, aga ei saa siiski osaleda.

Meeleolukad suvepäevad

27.-28. juunil toimusid Tartumaal Alatskivil Eesti Ornitoloogiaühingu avatud suvepäevad, mille läbivateks teemadeks olid Peipsi järv ja röövlinnud. Väga ilus suveilm ja tihe programm meelitas kohale suisa 202 linnuhuvilist. Suvepäevade 19-aastases ajaloos on sama palju osalejaid olnud vaid 2001. aastal Matsalus. Eriti rõõmustav on see, et suvepäevad on kujunenud toredaks pereürituseks - osalejatest oli kooliealisi ja nooremaid suisa 55. Siit leiad suvepäevade väikese kroonika ja mõned pildid.

EOÜ avatud suvepäevad 2015 tähtis teave

REGISTREERUMINE

EOÜ avatud suvepäevad 2015 programm

27. juuni, laupäev

10-11 Saabumine, registreerimine
11.00 Suvepäevade avamine
11.30 Ettekanne: Peipsi ja Lahepera järve linnustik (Leho Luigujõe)
Samal ajal: lastele programm “Peipsi seljakotis” (Peipsi Koostöö Keskus)

12.30 Lõuna

13.30 Ettekanded
Ekspeditsioonid teisele poole Peipsit (Gunnar Sein)
Elu Peipsi veerel (Toomas Jüriado)

EOÜ suvepäevade programm ja registreerimine

Eesti Ornitoloogiaühingu avatud suvepäevad toimuvad 27.-28. juunil Tartumaal Alatskivil. Osalemiseks ei pea olema EOÜ liige. Registreeruda tuleb hiljemalt 21. juunil täites siin oleva on-line ankeedi. Kui oled registreerunud, kuid sa ise või keegi sinu registreeritutest ei saa siiski osaleda, anna sellest teada hiljemalt 21. juunil. Hiljem teatades tuleb tasuda tellitud toitlustuse eest. Kontakt: riho.kinks@eoy.ee, tel. 742 2195 või 508 6690.

EOÜ avatud suvepäevad Tartumaal

Eesti Ornitoloogiaühingu avatud suvepäevad toimuvad sel aastal 27.-28. juunil Tartumaal Alatskivil. Programmis on seekord rohkem rõhku röövlindudel ning Peipsi elustikul ja inimestel. Kavas on röövlinnu töötoad ja retked ning viuväitlus, räägitakse Peipsi lindudest ja inimestest, kultuuriretk viib tutvuma järveäärse eluga. Lastele pakuvad tegevust Alatskivi looduskeskus ja Peipsi Koostöö Keskus, kavas on ka tutvumine piirivalve tööga, paadisõit järvel ning linnuretk. Lisaks on erinevat laadi linnuõpet ning jõudu saab katsuda mälumängus ja lindude tundmises. Suvepäevadelt ei puudu muidugi ka lõke ja muusika.

EOÜ suvepäevadel osales 176 inimest

28.-29. juunil toimusid Saaremaal Kihelkonnal EOÜ XVIII avatud suvepäevad, millest võttis osa 176 linnuhuvilist, neist koguni 46 lapsed ja noored. Kahe päeva jooksul toimusid tubased ettekanded Saaremaa linnu-uurimise ajaloost ja linnustiku eripäradest, linnu- ja kultuuriretked, võistlused, teadmiste proovid jm. Lapsed said kahe päeva jooksul perekond Hanni juhendamisel meisterdada ja mängida, noortele toimus maastikumäng ning ekskursioon Vilsandi saarele.

EOÜ avatud suvepäevad 2014

Eesti Ornitoloogiaühingu avatud suvepäevad toimuvad sel aastal 28.-29. juunil Saaremaal Kihelkonnal. See on suurim linnuhuviliste kokkusaamine Eestis. Kavas on jutud Saaremaa linnustikust, linnuõpe, kultuuri- ja linnuretked, lõke ja meelelahutus jpm. Eraldi tegevused on noortele ja lastele. Oodata on ka üllatusi. EOÜ suvepäevad on avatud kõigile huvilistele, tulla võib kogu perega. Suvepäevadele registreerimine lõppeb 19. juunil!

Liida sisu