Talvine aialinnuvaatlus

Talvise aialinnuvaatluse esmased tulemused

Möödunud nädalavahetusel kaheksandat korda toimunud talvisel aialinnuvaatlusel vaadeldi esialgsetel andmetel üle 43 000 linnu vähemalt 60 liigist. Esmaspäeva hommikuks oli oma vaatlused edastanud 1900 linnusõpra 1300 paigast üle Eesti. Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane, kes moodustas kolmandiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt eelmistele aastatele mahtusid esiviisikusse veel põld- ja koduvarblane ning rohevint ja hallvares. Vaatlusi saab edastada kuni 6. veebruarini aialinnuvaatluse veebilehel või saata postiga  aadressil Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, Tartu 51005.

Talvine aialinnuvaatlus 2017

27.-29. jaanuaril toimub suur talvine aialinnuvaatlus. Osalemiseks tuleb leida endale sobiv vaatluskoht koduaias või pargis (soovitavalt lindude toitmiskoha läheduses), valida endale sobiv vaatluspäev ja vaadelda aias tegutsevad linde täpselt tund aega. Kirja tuleb panna vaid iga liigi suurim korraga nähtud isendite arv. Vaatlusi võib teha kasvõi toast läbi akna! Vaatlused saab edastada online ankeedi kaudu või posti teel. Vaata lähemalt talvise aialinnuvaatluse kodulehelt.

Talvise aialinnuvaatluse lõplikud tulemused

29.-31. jaanuaril toimunud seitsmendal talvisel aialinnuvaatlusel osales pea 2800 linnusõpra 2000 paigast üle Eesti. Kokku pandi kirja ligi 60 000 lindu 64 liigist. Pehme sulailma tõttu kohati linde tavapärasest vähem - vaadeldud lindude keskmine arv vaatluskohas oli möödunud kuue aasta keskmisega võrreldes 21% väiksem. Kõige arvukam linnuliik oli muidugi tänavune aasta lind rasvatihane, talle järgnesid rohevint ja põldvarblane. Kõige sagedamini aias kohatavad liigid olid sel talvel rasvatihane, sinitihane, hallvares, puukoristaja ja harakas. Põnevamatest liikidest pandi kirja näiteks neli käblikut, tuuletallaja ja roherähn. Tamme-kirjurähne vaadeldi koguni 23. Suur tänu kõigile osalejatele! Tulemuste põhjaliku kokkuvõttega saab tutvuda veebilehel www.eoy.ee/talv.

Talvise aialinnuvaatluse esmased tulemused


Möödunud nädalavahetusel seitsmendat korda toimunud talvisel aialinnuvaatlusel vaadeldi esialgsetel andmetel üle 40 000 linnu vähemalt 60 liigist. Esmaspäeva hommikuks oli oma vaatlused edastanud 2000 linnusõpra, kes tegid aialinnuvaatlusi 1400 paigas üle Eesti. Nädalavahetusel tehtud vaatlustulemusi ootame 7. veebruarini.

Talvine aialinnuvaatlus

29.-31. jaanuaril toimub suur talvine aialinnuvaatlus. Osalemine on sama lihtne kui kuuel eelmisel aastal: leia endale sobiv vaatluskoht koduaias või pargis (soovitavalt lindude toitmiskoha läheduses), vali endale sobiv vaatluspäev ja pane enda valitud tunni jooksul kirja kõik kohatud linnuliigid ning igal liigil vaid suurim korraga kohatud isendite arv. Vaatlused saab edastada online ankeedi kaudu või posti teel. Vaata lähemalt talvise aialinnuvaatluse kodulehelt.

Talvise aialinnuvaatluse esmased tulemused

Möödunud nädalavahetusel kuuendat aastat Eesti Ornitoloogiaühingu poolt korraldatud talvisel aialinnuvaatlusel vaadeldi esialgsetel andmetel üle 42 000 linnu vähemalt 61 liigist. Esmaspäeva hommikuks olid oma vaatlused edastanud 1745 linnusõpra kes tegid aialinnuvaatlusi 1150 paigas üle Eesti. Vaatlusi saab edastada kuni 1. veebruarini.

Nädalavahetusel toimub talvine aialinnuvaatlus


23.-25. jaanuaril toimub talvine aialinnuvaatlus. Osalemine on sama lihtne kui viiel eelmisel aastal: leia endale sobiv vaatluskoht koduaias või pargis (soovitavalt lindude toitmiskoha läheduses), pane enda valitud tunni jooksul kirja kõik kohatud linnuliigid ning igal liigil vaid suurim korraga kohatud isendite arv. Vaatlused saab edastada 1. veebruarini elektroonilise ankeedi kaudu aialinnuvaatluse kodulehel või posti teel.

Talvise aialinnuvaatluse esialgsed tulemused

24.-26. jaanuaril toimunud Talvisel aialinnuvaatlusel TALV2014 osales esialgsetel andmetel üle 3000 linnusõbra, kes panid kirja ligi 90 000 lindu umbes 60 liigist. Kõige arvukamad liigid on ka sel talvel rasvatihane, põld- ja koduvarblane, rohevint ja leevike. Põnevamatest liikidest kohati hallhaigrut, värbkakku hallõgijat ja isegi tänavust aasta lindu jäälindu. Tehtud vaatlusi saab igaüks uurida TALVe kodulehel. Lõplikud tulemused ja kokkuvõtte avaldatakse märtsi algul.

Algab talvine aialinnuvaatlus

24.-26. jaanuarini toimub juba viiendat aastat Talvine aialinnuvaatlus. Sel aastal on vaatluspäevadele lisatud ka reede, et osaleda saaksid ka koolid jt asutused. Osalemiseks tuleb kolme päeva jooksul leida täpselt üks tund ning selle jooksul jälgida aias või toidumajas toimetavaid linde ja need kirja panna. Eelmisel aastal osales Talvisel aialinuvaatlusel üle 2500 linnusõbra. Vaata www.eoy.ee/talv ja osale!

Aita Talvine aialinnuvaatlus aasta keskkonnateoks!


Eesti Ornitoloogiaühing esitas konkursi Aasta keskkonnategu 2013 kandidaadiks Talvise aialinnuvaatluse. Kandidaatide seast valitakse rahvahääletusel kümme parimat, mille hulgast keskkonnaministeeriumi komisjon valib Eesti aasta keskkonnateo. Anna konkursil oma hääl ja aita Talvine aialinnuvaatlus parimate sekka. Konkursi võiduga kaasneb ka rahaline preemia. Edu korral kasutab EOÜ seda linnuvaatlusprojektide on-line osalusplatvormi loomiseks.

Liida sisu