Selgusid parimad linnutundjad

Trüki

Aasta linnu kodulehel veebruarist novembrini kestnud määramisvõistlusel oli 212 osalejat, neist algajaid 137 ja edasijõudnuid 75. Mõlemas raskusastmes tuli iga kuu vastata viiele hääle- ja pildiküsimusele. Võistlus oli lõpuni väga pingeline ja tasavägine. Kuna mõlemas kategoorias oli parimatel võrdselt punkte, otsustas võitja vastamise kiirus. Algajate hulgas kogusid võrdselt maksimaalsed 50 punkti Aime Kütt ja Allar Tamm, esikoha sai viimases voorus kiiremini vastanud Aime. Kolmanda koha sai 49 punktiga Ene Määr, kes viimases voorus oli kiirem Heivi Varusest.

Edasijõudnute hulgas kogusid võrdselt 47 punkti Toomas Mastik ja Kadri Niinsalu, esikoha sai viimases voorus kiiremini vastanud Kadri. Kolmanda koha saavutas 44 punktiga Arvo Org, kes kiirusega edestas Andres Tamme.

Võitjad said Photopointi poolt auhinnaks Pentaxi binokli, teise ja kolmanda koha omanikud Eesti Looduse poole aasta tellimuse. Viimase vooruga neljandale kohale jäänud osalejaid auhindas Tartu Ülikooli loodusmuuseum lohutuseks perepiletiga. Suur tänu kõigile osalejatele ja toetajatele: MTÜ Loodusajakiri, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Photopoint ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. Eriti täname määramisvõistluse korraldajat Hannes Margussoni.

Võistluse küsimusi ja punktitabelit vaata aasta linnu kodulehelt.

Fotol on edasijõudnute grupi võitja Kadri Niinsalu. Foto: Toomas Mastik