Arvutijoonistuste konkursi tulemused

Trüki

15. korda toimunud EENeti arvutijoonistuste võistlusele esitati sel aastal 5396 pilti 199 koolist üle Eesti. Võidutööd laekusid Narva Pähklimäe Gümnaasiumist, Tallinna Kristiine Gümnaasiumist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist ning Tartu Kunstikoolist. Võistlusele sai töid esitada kaheksal ajaloo- ja loodusteemal. Enim paelus autoreid teema „Elu ilma elektrita”, mis tõi võistlusele 1617 pilti. Populaarne oli ka Eesti 2016. aasta lind rasvatihane, keda kujutati 521 pildil. Enim konkursitöid laekus Tartu Aleksander Puškini Koolist, Kadrina Keskkoolist ning Narva Keeltelütseumist.

”Joonistajate oskused arvutiprogrammide võimaluste kasutamisel on aasta-aastalt kasvanud ja esitatud pildid rõõmustasid korraldajaid nii nutikate ideede kui ka osava teostusega,” ütles EENeti üldosakonna juhataja Anne Märdimäe.

Parimad joonistajad selgusid neljas vanuserühmas, samuti jagati välja eripreemiad. Kuni 10-aastaste joonistajate seas esitas parima töö 9-aastane Diana Filipia Narva Pähklimäe Gümnaasiumist. 11-13-aastastest oli parim Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilane Margit Kunnus. 14-18-aastastest võitis Eneli Tordik Tallinna Saksa Gümnaasiumist ning üle 18-aastaste seas Joosep Sepp Tartu Kunstikoolist.

Eesti Ornitoloogiaühingu eripreemia parimate tihasepiltide eest pälvisid 10-aastane Varvara Fedossova Jõhvi Vene Põhikoolist, 13-aastane Mirjam Mäekivi Kadrina Keskkoolist, 17-aastane Evgeny Stalmakov Narva Keeltelütseumist ja 20-aastane Mari-Liis Kirsimägi.

Vaata tulemusi EENeti kodulehelt.

Joonistus: 10-aastane Varvara Fedossova Jõhvi Vene Põhikoolist