Aasta linnu joonistusvõistluse tulemused

Trüki

Täna selgusid septembrist oktoobrini toimunud aasta linnu joonistusvõistluse võitjad. 2465 osalejat esitasid võistlusele kokku 2553 tööd. Parimad selgitati neljas vanuserühmas. Täna avati Tartu ülikooli loodusmuuseumis ka rändnäitus võistluse kahekümnest parimast tööst. Žürii ühe liikme, Tartu Kunstnike Liidu juhatuse esimehe Markus Toompere sõnul rõõmustas joonistusvõistlus tehnikate ja stiilide mitmekesisusega - näha võis söejoonistusi, monotüüpiat, diatüüpiat, kollaaži, aga üllatuslikult ka pixelarti ja geomeetrilist kunsti. Parimaid töid saab vaadata aasta linnu kodulehel

„Kindlasti olid mõjusamad nooremate vanusegruppide tööd, kus ühelt poolt oli töödes rohkem lugusid, teisalt oli tunda õpetajate väiksemat sekkumist, mis lubas autoril vabamat lähenemist ja tagas põnevamad tööd,“ sõnas Markus Toompere. Töid hindasid ka Tartu Lastekunstikooli direktori kohusetäitja Üllar Sillaots, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kunstnik-kujundaja Margot Sakson, ornitoloog Uku Paal ja rasvatihase aasta koordinaator Margus Ots. Näitust saab Tartu Ülikooli loodusmuuseumis vaadata kuni detsembri lõpuni. Järgmise aasta alguses kolib näitus Tallinnasse Skizze galeriisse ning kevadel näeb rasvatihase aasta joonistusvõistluse parimaid töid Narvas.

Suur tänu joonistusvõistlust auhindadega toetanud kunstitarvete kauplusele Skizze, teaduskeskusele AHHAA, Loodusajakirjale, Eesti Keele Sihtasutusele, kirjastusele Grenader ning kõikidele, kes aasta linnu joonistusvõistlusele nõu ja jõuga kaasa aitasid. Aasta linnu joonistusvõistlust korraldas Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Tartu Kunstnike Liidu, Tartu Lastekunstikooli ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga.

Aasta lindu toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Joonistus: Kärt Põntson, 13 a, I koht 8-13-aastaste seas.