Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad

Trüki

1.–2. oktoober on traditsioonilised rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch 2016. Sellega pööratakse tähelepanu lindude sügisrändele ja meid ümbritsevale linnurikkusele. Osalemiseks tuleb neil päevil vaid enda ümber lahtiste silmadega ringi vaadata. Näiteks jälgida, kes koduaias tegutsevad, minna lühemale või pikemale linnuretkele või osaleda juhendajaga linnuvaatlusel. Palume nähtud liigid ja lindude ligikaudse arvu kirja panna ning võimalusel edastada andmed kiirkokkuvõtete tegemiseks juba 2. oktoobril hiljemalt kell 15, kasutades allpool olevat ankeeti või eElurikkuse andmebaasi. Lõpliku kokkuvõtte tegemiseks ootame vaatlustulemusi  5. oktoobriks, siis võib neid saata ka postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu.

Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad toimuvad sel aastal 23. korda. Seda korraldab ülemaailmne linnukaitseühendus BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing. Lisateave: riho.kinks@eoy.ee, 508 6690.

 

 Vaatlusandmete vastuvõtmine on lõppenud.

Juhendajaga linnuvaatlused

  • 1. ja 2. oktoobril saab päikesetõusust loojanguni vaadata värvuliste rännet ja tutvuda nende rõngastamisega Kabli linnujaamas Pärnumaal. Gruppidel tuleb ette teatada. Lisateave telefonil 5332 4271.
  • 1. oktoobril korraldavad Eru Lahe Rannarahva Selts ja Tallinna Linnuklubi linnuretke Lääne-Virumaal Pärispea poolsaarel Eru ja Hara lahe rannikule. Algus on kell 11 Vihasoo uue linnutorni juures. Osavõtt kõigile vaba. Juhendab Linda Metsaorg. Lisateave telefonil 5691 7494.
  • 1. oktoobril toimub linnuvaatlus Tartus Ihaste uuel sillal. Kogunemine on kell 10 Hipodroomi tänaval Kraavikalda bussipeatuses. Tulla võib ka otse sillale, linde vaatame selleks loodud sillataskutest. Kuna palju liikumist ei ole, siis pane selga hästi soojad ja tuulekindlad riided! Retke juhib Arne Laansalu, telefon 5782 0094.
  • 2. oktoobril korraldab Tallinna Linnuklubi linnuretke Tallinnas Paljassaare hoiualal. Kogunemine Pikakari ranna parklas kell 7.30. Osalejatel palume kaasa võtta oma binokkel ja toidumoon ning selga panna ilmale kohane riietus. Retk kestab umbes kella 13ni. Lisainfo: Meelis Uustal, 53415030.
  • 2. oktoobril kell 10 kogunevad Hiiumaa linnusõbrad Sõru sadamas, et suunduda ühisele linnuretkele. Kõik huvilised on oodatud. Lisateave telefonil 5196 4284.
  • 2. oktoobril toimub linnuvaatlus Pärnumaal Sindis. Kogunemine on kell 9 Sindi linnavalitsuse ees. Retke juhib Eedi Lelov, telefon 5193 8287.