Linnadevaheline linnuvõistlus 2009 kokkuvõte

Trüki

Linnuvõistluse tulemused (.xls, 40k)

Sel aastal toimus linnadevaheline linnuvõistlus 28. märtsil kell 5.00-13.00. Vaatamata mitmel pool esinenud tihedale lumesajule, ei heidutanud see õnneks linnadevahelisest linnuvõistlusest osavõtjaid. Nii lõi tänavu üritusel kaasa koguni 12 linna ehk taaskord rohkem kui ei kunagi varem. Oma tulemused edastas 18 erinevat võistkonda, mille taga oli 46 linnuvaatlejat. Esindatud olid siis järgmised linnad (arv sulgudes näitab osalenud võistkondade arvu): Haapsalu(2), Jõhvi(1), Kilingi-Nõmme(1), Kuressaare(1), Kärdla(1), Otepää(1), Pärnu(2), Suure-Jaani(1), Tallinn(3), Tartu(3), Tõrva(1), Võru(1).

Nagu oodata oli, siis kõige rohkem kevadet märgati ikka Lääne-Eestis ja saartel. Linnade arvestuses nähti kõige enam liike taaskord Haapsalus (59), vaid kaks liiki vähem - 57 saadi kirja Kuressaares. Viimane oli võistkondlikus arvestuses kõige edukam - ainus võistkond (Renno ja Rein Nellis) registreeris 57 liiki. Liigirikkaimaks sisemaalinnaks kujunes samuti harjumuspäraselt Tartu, kus kolm võistkonda nägid-kuulsid kokku 47 liiki.

Üldtulemustes hiline kevad ja kehv ilm (päris mitmel pool oli nähtavus lumesaju tõttu väga halb) silmnähtavalt ei peegeldunudki - tänavu saadi kirja 94 linnuliiki mulluse 104 asemel. Kui võtta ette, aga näiteks mõnd linna omaette, siis oli erinevus, aga päris suur. Näiteks Haapsalus nähti-kuuldi eelmisel aastal kokku 79 liiki ehk 20 liigi võrra rohkem kui sel kevadel.

Alljärgnevalt siis ka ässad ehk liigid, mida vaadeldi vaid ühes linnas:

  • Haapsalu: rooruik, nõmmelõoke, linavästrik, hele-urvalind
  • Kuressaare: viupart, soopart, punapea-vart, suurkoovitaja, liivatüll
  • Kärdla: merisk, tõmmukajakas, punarind
  • Pärnu: värbkakk, hangelind
  • Suure-Jaani: kanakull, jäälind
  • Tallinn: nurmkana, tait
  • Tartu: kodukakk

Täpsemalt uudistage juba lisatud koondtabelist. Veel tahaks tänada kindlasti kõiki kaasalöönuid, kelleks olid: Leho Aaslaid, Tarmo Evestus, Nikolai Fomitsjov, Toomas Hirse, Pelle Kask, Riho Kinks, Urmas Kirsimäe, Kuido Kõiv, Arne ja Lembi Laansalu, Tenno Laur, Taivo Leesment, Agu ja Liia Leivits, Angela ja Madis Leppik, Riho Marja, Olev Merivee, Rein Mikk, Kalle Muru, Margus Muts, Rein ja Renno Nellis, Margus Ots, Rene Ottesson, Riina Pau, Margus Pensa, Kadri Pulk, Sander Sirelbu, Alar Soppe, Indar ja Indra-Mirell Zeinet, Indrek, Jaak, Üllar ja Siret Tammekänd, Jaanus Tanilsoo, Vello Tarning, Aarne ja Eet Tuule, Meelis Uustal, Marko ja Tarvo Valker, Tiit Vohta, Priit Voolaid, Eike Vunk.

Järgmisel kevadel jälle!

Tarvo Valker
võistluse korraldaja
Eesti Ornitoloogiaühing ja Läänemaa Linnuklubi