Anna allkiri veelindude tapatalgute lõpetamiseks!

Trüki

Igal sügisel võtavad tuhanded jahituristid Eestis osa legaalsetest veelindude tapatalgutest. Seda soosivad Eesti liberaalsed jahiseadused, mille muutmisest pole enamik seotud osapooli huvitatud. Arutu tapmise lõpetamiseks tuleb paika panna iga jahilinnuliigi küttimise mahud, seada ülempiir jahiloa alusel küttida lubatud lindude arvule ning kehtestada maksimaalne ühe päeva jooksul kütitavate lindude arv jahipidaja kohta. Lindude masstapmist lubavad seadused ei sobi tänasesse Eestisse. Aita meil seda olukorda parandada!

Anna oma digiallkiri veelindude tapatalgute lõpetamiseks Rahvaalgatus.ee portaalis: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/92cc16ee-107e-4208-b92c-2ffed24d4f4b
1000 allkirja täitumisel on Riigikogul kohustus ettepanek menetlusse võtta.

Näitame üheskoos, et lindude masstapmist lubavad seadused ei sobi tänasesse Eestisse ja et sellise praktika lõpetamist soovivaid inimesi on palju. Üheskoos suudame rohkem! 

Fotod
Ülal: jahitavad linnud rabahaned ja suur-laukhaned, autor Villu Anvelt
All: kuvatõmmis Instagrammist, kasutaja int_milestrip. Jahtitud lindude hulgas on ka valgepõsk-laglesid, kes kuuluvad Eestis III kaitsekategooriasse ja keda võib küttida ainult põllukahjustuste piirkonnas kahjustuste vältimise eesmärgil. Fotol olevalt põllult on vili juba koristatud ja haned-lagled kahjustust tekitada ei saa.

Varasemalt: 
06.10 Liberaalsed seadused soosivad veelindude tapatalguid 
25.08 Elmari linnutark: Veljo Volke veelinnu jahihooajast 
18.08 Algav veelinnujaht võib jälle tuua kaasa probleemid jahituristidega