2017.a. linnade linnuvaatluse tulemused selgunud

Trüki

Möödunud pühapäeval, 26. märtsil,  toimus Eesti Ornitoloogiaühingu poolt korraldatav igakevadine linnade linnuvaatlus. Ürituse raames oli linnalinde jälgima läinud enam kui 111 linnuhuvilist, kes vaatlesid linde kokku 25 erinevas Eestimaa linnas. Tuulisele ja kohati ka vihmasele ilmale vaatamata kohati ka tänavu linnades väga palju erinevaid linnuliike. Ühtekokku registreeriti 115 linnuliigi esinemine, mis on mullu püstitatud rekordist kõigest 3 liiki vähem.

Kõige enam liike vaadeldi ootuspäraselt rannikuäärsetes linnades. Ka sel aastal saadi pikim liigiloend Tallinnas, kus nähti-kuuldi 76 linnuliiki. Liigirohkuselt jäi kõigest ühe liigiga maha Pärnu, kuid suvepealinn oli esindatud ka vaid ühe võistkonnaga. Sisemaalinnade arvestuses sai pikima liiginimekirja traditsiooniliselt Tartu, kus registreeriti 62 liiki sulelisi.

Põnevamatest liikidest kohati kanada laglet, hõbehaigruid, vesipappe, jäälindu ja kaelus-turteltuvi. Rohkearvuliselt märgati erinevaid rändlinde, kelle seas esines ka üks varane metstilder. Lisaks kohati linavästrikke, valge-toonekurgi, arvukalt hanesid ja sookurgi. Linnades nähti muuhulgas ka 7 erinevat liiki rähne, laanepüüd ning tetre. Tavapärasest sagedamini kohati tänavu sabatihast, kes esines koguni kolmandikes Eestimaa linnades, mis peegeldab liigi suurt invasiooni möödunud sügisel. 

Linnade linnuvaatlus 2017 lõplikud tulemused (.xls)

Tänavused ässliigid ehk liigid, keda vaadeldi kõigest ühes linnas olid järgnevad:

Haapsalu: kanada lagle

Kunda: mustvaeras

Kuressaare: kaelus-turteltuvi

Loksa: tõmmuvaeras

Pärnu: võsaraat, hangelind

Tallinn: tikutaja, värbkakk

Tapa: valge-toonekurg

Tartu: vainurästas

Tõrva: laanerähn,

Võru: hüüp, tuuletallaja, metstilder

 

Linnade linnuvaatlust koordineeris Tarvo Valker (tarvo.valker@gmail.com)